Liiklustalgute kaart ootab vihjeid kihutajate lemmiklõikude kohta (1)

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neljandatel liiklustalgutel keskenduvad politseinikud taas kiirusele.
Neljandatel liiklustalgutel keskenduvad politseinikud taas kiirusele. Foto: Peeter Kümmel

Politsei- ja piirivalveamet ootab aadressile www.liiklustalgud.ee inimesi, kes annaksid politseinikele teada paikadest, kus kiirust ületavad juhid põhjustavad liikluses ohte.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on liiga suur kiirus peamine põhjus, miks liiklusõnnetused lõpevad raskete vigastuste või surmaga. Sestap keskenduvad neljandad liiklustalgud taas kiirusele.

Liiklustalgute kaardirakendusse saab 8. aprillini märkida kohti, kus raske jalaga juhid seavad kaasliiklejaid ohtu. Talgud on 18. aprillil, kui politseinikud võtavad liiklusjärelevalve aluseks kaardile märgitud paigad.

Loigo ütles, et talgud on hea viis, kuidas panna inimesed liiklusturvalisusele mõtlema ja kaasa aitama. «Eestis on palju inimesi, kes muretsevad liikluses toimuva pärast, ning liiklustalgude kaudu saavad nad meile abikäe ulatada. Talgute eesmärk ei ole karistamine, vaid võimalikest ohtudest rääkimine. Talgute abil tuletame meelde, et liiklusturvalisus vajab igaühe panust,» sõnas politseinik.

Loigo loodab, et need inimesed, kes tajuvad kihutavate sõidukite ohtu kodu ümbruses või igapäevasel teekonnal, ei ületa kiirust kellegi teise elukohas. «Kui soovitakse, et kodu naabruses oleksid teised viisakad, siis tuleb kõigepealt ise viisakas olla,» lausus politseiametnik.

Eelmisel aastal märkisid inimesed 1600 kohta, kus kiiruseületajad valmistavad muret. 2016. aastal anti teada 1200 paigast ning 2014. aastal laekus ligi 3000 ettepanekut, millest 800 puudutasid sõidukite kiirust.

18. aprilli liiklustalgud on üleeuroopalised ning Euroopa liikluspolitseinike võrgustiku TISPOL ühine ettevõtmine. Eestis saab ettepanekuid teha siiski vaid siinsetest paikadest.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles