Keskkonnaministeerium kutsub keskkonnakäppa püüdma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Keskkonnakäpa auhinnad

FOTO: Indrek Arula

Keskkonnaministeerium kutsub kõiki haridusasutusi ja keskkonnahariduse organisatsioone osalema «Keskkonnakäpa» võistlusel. Kandideerida saab 29. aprillini. Kõik kandidaadid jõuavad ka žürii lauale, kust valitakse laureaadid. Lisaks žüriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 7.–20. maini kestval rahvahääletusel.

«Keskkonnakäpp» on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud võistlus. Esitamiseks sobivad kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja -teadlikumaks ning muudavad meie ümbrust paremaks. Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul on konkursile oodatud projektid, mis on uudsed ja ressursisäästlikud, avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab kategooriates «Tubli tegutseja», «Tark tarbija», «Õnnelik õpe», «Kogukonna kaasamine» ja «Innukas innovaator». Viimati nimetatu on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid või leidlikke keskkonnateemade käsitlemise lahendusi, olgu selleks põiming erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega või muu.

Kandidaate saab esitada 29. aprilli südaööni võistluse kodulehel asuva ankeedi kaudu. Keskkonnakäpa veebilehelt leiab lisainfot ka kandideerimistingimuste kohta. Esita oma kandidatuur või soovita tublisid tegijaid oma kogukonnast!

Võitjad kuulutatakse välja juuni alguses tänuüritusel.

2014. aastast korraldatavat konkurssi viis esimesel kahel aastal läbi keskkonnaamet Euroopa sotsiaalfondi programmi «Keskkonnahariduse arendamine» toel. 2016. aastast korraldab konkurssi keskkonnaministeerium. Nelja aastaga on esitatud keskmiselt 115 projekti aastas ning kokku on välja antud 103 tunnustust ehk keskkonnakäppa.

Lisainfo konkursi kohta: keskkonnakäpp.ee.

Tagasi üles