Sisukord
Paberleht
Paberleht

Nädala nägu. Väljapaistja

1 min lugemist
Helmut Hallemaa FOTO: Elmo Riig

Ekspeaminister Taavi Rõivas kulutas ümmarguselt 24 eurot vähem kui neli ametivenda riigikogus, aga sellest piisas, et pääseda väljatoomisest. Rõivase parteikaaslane Reformierakonnas Kalle Palling, rahvuskonservatiiv Arno Sild ning keskerakondlased Olga Ivanova ja Helmut Hallemaa pruukisid läinud aastal kuluhüvitise sajaprotsendiliselt ära ja sattusid lõppeval nädalal seeläbi avaliku tähelepanu esiritta.

Tellijale Tellijale

Et neist neljast rahvasaadikust kandideeris Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnas üksnes Hallemaa, pälvis Sakala veergudel tähelepanu tema. Olgu märgitud ka, et siinse ringkonna suuruselt järgmine kuluhüvitiste kasutaja oli mullu teine Keskerakonna liige Kersti Sarapuu, kel jäi maksimumsummast, mis oli 12 374 eurot 88 senti, puudu 167 eurot 94 senti.

Riigikogulaste kuluhüvitistega pole iseenesest midagi valesti. On täiesti ootuspärane, et rangelt tööga seotud väljaminekute eest tasub tööandja. Nende hüvitiste ümber olev kriitiline foon ei ole aga tekkinud tühja koha pealt, vaid selle on loonud osa parlamendiliikmed, kes on maksumaksja raha küsitavalt kasutanud.

17.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto