T, 7.02.2023

Viljandimaal nähti liikumas haiget karu

Madis Luik
, reporter
Viljandimaal nähti liikumas haiget karu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jahimehe rajakaamerasse jäi karu, kes põeb nahahaigust.
Jahimehe rajakaamerasse jäi karu, kes põeb nahahaigust. Foto: Erakogu

Viljandimaal jäi eelmisel nädalal jahimehe rajakaamerasse taliuinakust ärganud karu, kes põeb nahahaigust, kirjutab Eesti jahimeeste selts oma veebilehel.

Esmapilgul kahtlustasid jahimehed kärntõbe, kuid see võib olla ka mõni muu nahahaigus. Pildilt on selgelt näha, et pruunkaru on oluliselt kaotanud nii karvkatet kui kehakaalu.

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) marutaudivastase vaktsineerimise projektijuhi Enel Niine sõnul võib on foto järgi on diagnoosi sisuliselt võimatu panna. «Ilmselgelt on tegu generaliseerunud nahahaigusega, aga algpõhjust võib vaid oletada, sest põhjuseid võib olla mitu,» selgitas Niin seltsi kodulehel ja lisas, et tegu võib olla nahaparasiidi, seenhaiguse või muu sellesarnasega. «Karul on ka oma sügeliste variant, aga lähiriikides see levinud ei ole,» lisas ta.

VTA soovitab karu haiguse väljauurimiseks jahimeestel võtta proovid ning diagnostiliseks uurimiseks viia need kas maaülikooli või veterinaar- ja toidulaboratooriumisse. Võimaluse korral saab keskkonnaamet haige uluki küttimiseks väljastada eriloa.

Märksõnad
Tagasi üles