Sisukord
Paberleht
Postimees

Sakala pidas sünnipäeva koos Jakobsonidega

2 min lugemist
Sakala ootas laupäeval Wimkasse lugejaid ja möödujaid. Pildil vasakul Lea Kotsar, kes oli üks kahest Jakobsonist. FOTO: Elmo Riig

​Sakala võõrustas laupäeval Wimkas lehelugejaid ja linnakodanikke ning mõlemad Jakobsoniks kostümeeritud tulijad lahkusid ürituselt Sakala peatoimetaja Hans Väre tunnustusega: Lea Kotsar sai tänuks suure tordi ning Juhan Änilane meenekomplekti.

Tellijale Tellijale

Lea Kotsar ütles, et on tõeline Jakobsoni fänn. «Öösel kell neli ärkasin üles ja kirjutasin talle luuletuse,» kirjeldas ta suurmeheks kehastumise protsessi. Kõige raskemaks nimetas ta seejuures habeme meisterdamist, mis oli üksjagu aega võtnud. Ta tänas muuseumirahvast, kes teda ettevõtmises oli toetanud ja talle Jakobsonist pildi saatnud, et tema loodud koopia võimalikult tõetruu saaks. Sakala viktoriini võitis Ella Ruus ning lehetellijate vahel loositud tordi sai Harris Rüütel.

Äraspidisel pressikonverentsil esitasid Sakalale küsimusi Ugala teatri juht Kristiina Alliksaar, Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Matsin, Viljandi linnapea Madis Timpson ja riigikogu liige Helir-Valdor Seeder.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto