Sisukord
Paberleht
Postimees

Kerkiv elementmajade tööstus toob poisid Soomest koju tagasi

2 min lugemist
Soomes ehitusettevõtjana tegutsenud Toomas Aavasalu rajab puidutööstuse Võhmasse. Pildil näitab ta krunti, millele kerkib tootmishoone. FOTO: Elmo Riig

​Võhmas asutakse tõenäoliselt sügisel ehitama tootmishoonet, et hakata seal valmistama elementmaju. Tegevus algab seal parimal juhul järgmise aasta algul. Esiotsa asub tsehhis tööle viis või kuus meest, edaspidi peaks ettevõte paisuma vähemalt 20 töötajani. 

Tellijale Tellijale

Ettevõtmist veab Toomas Aavasalu koos oma pojaga. Tema osaühing Finest Wood on seni tegutsenud Soomes. «Poisid on Soome firmades saanud elementmajade tootmise karastuse ja koolituse ning tahavad Eestisse tagasi tulla. Nii me mõned aastad tagasi asusime vedama projekti «Võhma poisid koju tagasi»,» rääkis Aavasalu. 

Majad Skandinaaviasse

Ettevõtja rõhutas, et seega on projekt poolsotsiaalne. Toetust oma ettevõtmisele loodab ta saada Võrtsjärve Leaderi meetmest, põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist ning torustike ühendamiseks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Investeeringu kogusuurus on 700 000 eurot. Esialgse plaani kohaselt on selleks kavas võtta 500 000 eurot pangalaenu. Eelprojekt on valmis ja linnalt kesklinnas heas kohas maagi saadud. Krunt kuulub riigile.  

03.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto