Pead tõstnud A-gripi levik on ennustamatu

Ketlin Beljaev
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Selveri abiga Viljandi haiglasse jõudnud aparaat aitab paari tunniga selgusele jõuda, kas inimest kimbutab gripp. Haiguse tuvastamiseks tuleb võtta vatitikuga sügavalt ninast kaaped.
Selveri abiga Viljandi haiglasse jõudnud aparaat aitab paari tunniga selgusele jõuda, kas inimest kimbutab gripp. Haiguse tuvastamiseks tuleb võtta vatitikuga sügavalt ninast kaaped. Foto: Marko Saarm

​Aasta algusest on Viljandi haiglas ainulaadse molekulaardiagnostika seadme abil tehtud 393 gripianalüüsi ning tuvastatud 23 positiivset A-gripi ja 131 B-gripi juhtu. 

Viljandi haigla kommunikatsioonijuht Maike Tšetšin edastas, et kui aasta algusest veebruari lõpuni olid ainult B-gripi diagnoosiga patsiendid, siis paaril viimasel nädalal on kasvanud A-gripi juhtude osa ning need moodustavad nüüd umbes kolmandiku gripidiagnoosidest. 

Sisekliiniku ülemarsti kohusetäitja Margus Põder ütles, et kolmapäeval oli Viljandi haiglas ravil kolm B- ja kaks A-gripiga haiget. Gripi tõttu on arsti sõnul tänavu haiglas surnud viis inimest. Neil kõigil oli kopsupõletik ning tulenevalt gripist süvenenud südame- või neerupuudulikkus, lisaks kaasuvate haiguste ägenemine. 

Märksõnad

Tagasi üles