Sisukord
Paberleht
Postimees

Puidutöökoja kaotanu pole menetlejatega õnnetuse põhjuses päri

2 min lugemist
Kui menetlejad oletavad, et tuli algas pistikupesa lähedusest, siis hoonet rentinud Rein Topnik kahtleb selles. Näiteks ei mahu talle pähe, kuidas pealtnägija Jaan Henno märkas maja ja katuse nurga vahelt roosat kuma, kuid aknast (pildil vasakul) leeke näha polnud. FOTO: Marko Saarm

Päästeamet on Pinska küla tööstushoone põlengut uurides teinud selgeks küll tule puhkemise koha, kuid selle põhjuse väljaselgitamisega võib minna kuid, kui see peaks täielikult põlenud elektrikilbist näitude saamise järel üldse õnnestuma. 

Tellijale Tellijale

Hoones ruume üürinud Rein Topnikul on päästeameti menetluse praeguste tulemuste kohta näidata terve lehekülg vasturääkivaid väiteid. Esimese kahtlase asjaoluna tõi ta välja pooleldi põlenud puidugraanulid, mille kõrval olevat menetlejate arvates tule algkolle: plastümbrisega kokkurullitav Würthi pikendusjuhe, mille sees oli ka raadio. Samas nentis ta, et päästeamet pole isegi kindel, kas tegemist oli süttimisega elektrilühisest või mitte. 

«Pellet tuhastuks leekidele nii lähedal kindlasti täielikult, kuid selle asemel oli seal pundunud pudrukuhil,» kirjeldas Rein Topnik. 

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto