Euroopa Parlamendi hiljuti kinnitatud resolutsioon, mis andis võimaluse kellakeeramise teema uuesti üles võtta, tuli Eesti valitsusele sobilikul ajal. Kui koalitsiooni kuuluvatel erakondadel pole mõningates põhimõttelistes küsimustes lootustki üksmeelele jõuda, siis kuluvad marjaks ära teistsugused probleemid, mille lahendamisele tähelepanu pöörates järgmistele valimistele lähemale nihkuda. Kõlbavad ka pseudomured.
Tellijale
Juhtkiri. Ilmselt mitte viimane kord
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tõsi, leidub hulk teaduslikke uuringuid ja analüüse, mis ütlevad, et kaks korda aastas kellaosuti liigutamine mõjutab meid rohkem, kui võiks arvata. Arstkond on järjest selgemalt seda meelt, et kellakeeramise järel tekkiva kehvema enesetunde juttude taga pole mitte platseeboefekt, vaid see kurnabki meie organismi. Samuti on fakt, et põhjused, miks niisugune tegevus kunagi välja mõeldi ja seadustega sätestati, ammu ära langenud.