Naiskond alustas karikasarja võiduga

Viljandi Metall võrkpallinaiskond alistas Eesti karikavõistluste veerandfinaali esimeses mängus 3:0 Tartu ülikool / Eedeni.

Kuigi mängupilt ei rahuldanud mõlema võistkonna treenerit polnud tulemusest pettunud ei Viljandi Metalli peatreener Peeter Vahtra ega tartlannade juhendaja Alar Kaljuvee.

Kaljuvee jutu järgi vajavad tartlannad veel aega kokkumängu lihvida. «Meile oli harjumatu sedavõrd avaras saalis mängida,» lausus ta.

Peeter Vahtra tunnistas naiskonnas vajakajäämisi eelkõige kaitsemängus ja sulustamises.

Viljandi Metall võitis esimese geimi kindlalt 25:20, oli teise lõpuosas raskustes ent kallutas selle siiski 28:26 enda kasuks. Raskelt tuli viljandlannadele kolmandagi geimi lõpp, mis lahenes siiski neile sobiva 27:25 tulemusega.

Paari Viljandi Metall ja TÜ/Eeden veerandfinaalseeria teine mäng leiab aset 12. novembril Tartu ülikooli spordihoones. Võitja läheb poolfinaalis vastamisi paari Eesti Noortekoondis / Audentes ja Tallinna Ülikool võitjaga.

Viljandi Metallil piisab korduskohtumises poolfinaali pääsuks vaid ühest geimivõidust. «Sellist suhtumist ei tohi me endale lubada, tuleb võitma minna,» teatas Peeter Vahtra.

Eesti karikavõistlustel teevad kaasa kõik seitse Salestari meistriliigas osalevat naiskonda. Turniiri alustatakse veerandfinaalidest, ainsa erandina sai otse poolfinaali tiitlikaitsja GMP/Olympic. Veerandfinaalist edasi pääseja selgub kahe mängu geimipunktide liitmisel.

Karikavõistluste finaal on 6. detsembril Viljandi spordihoones.