K, 22.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei soovitab autojuhtidel kontrollida tervisetõendi kehtivust

Madis Luik
, reporter
Politsei soovitab autojuhtidel kontrollida tervisetõendi kehtivust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koos kehtivuse kaotanud tervisetõendiga muutub kehtetuks ka juhiluba.
Koos kehtivuse kaotanud tervisetõendiga muutub kehtetuks ka juhiluba. Foto: Elmo Riig / Sakala

Sel aastal on politsei üle Eesti liiklusjärelevalve käigus kokku puutunud umbes 200 autojuhiga, kelle tervisetõend on kaotanud kehtivuse ning sellega ühes on kaotanud kehtivuse ka nende juhiluba. Kõige enam on selliseid rikkumisi ette tulnud Tartumaal, ent viis terivisetõendita roolikeerajat on tabatud ka Viljandimaal.

Politsei tuletab meelde sõidukijuhil peavad kehtima ühekorraga nii juhiluba kui tervisetõend, samuti peab sõidukil olema tehtud tehnoülevaatus ja liikluskindlustus. Tervisetõendi kehtivust saab iga inimene kontrollida maanteeameti kodulehel. Sealt leiab ka juhised tervisetõendi uuendamiseks. Selleks tuleb digilugu.ee patsiendiportaalis täita tervisedeklaratsioon ja minna perearsti vastuvõtule.

Tervisetõendit tuleks kindlasti kontrollida neil, kes on viimase kümne aasta vältel oma juhiluba vahetanud. Tasub tähele panna, et tervisetõend ja juhiluba ei pruugi olla sama kehtivusajaga. Kui tervisetõendil ei ole märgitud kehtivuse lõppu, kehtib tervisetõend sama kaua kui juhiluba.

Aegunud tervisetõendiga autojuht on seaduse silmis juhtimisõiguseta juht, kelle puhul politsei alustab menetlust. Üldmenetluses on inimesel 15 päeva aega vastulause esitamiseks ning kui ta selle aja vältel oma dokumendid korda teeb, võib politsei menetluse lõpetada ja seaduses ette nähtud rahatrahvi määramata jätta.

Märksõnad
Tagasi üles