Tallinna hokinaised näitasid purjus kotivargale koha kätte (1)

Ketlin Beljaev
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kolm Tallinna hokiklubi Roosa Panter mängijat surusid Viljandi jäähalli lähedal maha mehe, kes üritas hinnalist varustust täis kotiga minema kõndida. Naised andsid varga politseinike hoole alla.
Kolm Tallinna hokiklubi Roosa Panter mängijat surusid Viljandi jäähalli lähedal maha mehe, kes üritas hinnalist varustust täis kotiga minema kõndida. Naised andsid varga politseinike hoole alla. Foto: Erakogu

Laupäeva õhtupoolikul, kui Viljandi jäähallis peeti Eesti naiste jäähoki meistrivõistluste esimese turniiri viimast kohtumist ja Tallinna hokiklubi Roosa Panter mängijad olid oma töö platsil juba lõpetanud, tuli neil pidada ootamatu lahing jäähalli naabruses.

Jana, üks Roosadest Pantritest, rääkis, et oli enne Tallinna poole teeleasumist vaadanud päeva viimast mängu. Seda tegi ta koos tiimikaaslasega, kes oli jätnud suure koti hokivarustusega natuke eemale tribüüni juurde. Kui naised hakkasid ära minema, ei leidnud kaaslane kotti enam üles. Keegi aga oli märganud mõni hetk varem purjus meest musta kandamiga lahkumas. 

Jäähallist välja jooksnud Janal oli esimene mõte autosse hüpata ja varast jälitama asuda, kuid kaaslased silmasid meest mööda jäähalli seinaäärt eemale kõndimas. Kiire jooksjana võttis Jana ette tagaajamise ilma autota. Joostes oli ta mehele nii eesti kui vene keeles hüüdnud, et too koti maha viskaks. «Viskas koti maha, aga sellest meile ei piisanud. Vargus on vargus ja maha ma ta sinna surusin,» rääkis ta.

Peagi jõudsid talle appi ka teised ning vastupanu osutanud meest hoidis kuni politseinike saabumiseni kinni kolm naist, neljas tegi samal ajal pilti. Jana nentis, et vargaga oli omajagu tegu, aga ta kiitis politseinikke kiire reageerimise eest. Olukord lõppes õnnelikult – kõik jäid terveks ja mängija sai oma varustuse tagasi. 

«Viljandis ei tule nagu selle pealegi, et midagi sellist võiks juhtuda,» ütles tallinlanna, kelle sõnul hoiavad mängijad pealinnas oma asjadel ehk hoolsamini silma peal. Ta pole samas kuulnud, et seal midagi sellist juhtunud oleks. Miks Viljandi purjus mees naismängija hokivarustust ihaldas, Aare teada ei saanudki, sest too neile midagi ei öelnud.    

Politsei pressiesindaja Kerly Virk ütles, et tänu hokinaiste kiirele ja otsustavale tegutsemisele jäi sündimata umbes 1000-eurone kahju. Politsei tuvastas 47-aastasel mehel suurema kui kahepromillise joobe ning viis ta kainenema. Virk lisas, et mehel varasemaid kokkupuuteid politseiga pole ning vahejuhtumi üksikasjad on veel selgitamisel. 

«Kahtlemata näitasid naised üles vaprust, kui läksid oma vara kaitseks järele joobes mehele, kes võinuks sellises olukorras väga ettearvamatult käituda. Naised tagasid muu hulgas selle, et vargust toime panna püüdnud mees võetakse nüüd vastutusele,» rääkis Virk ning lisas, et kiiduväärse teo teinud naistele vaatab politsei uhkusega alt üles.

Võistluspäeval ei jõudnud info varga tabamisest võõrustajateni. Viljandi hokinaiskonna Fuuriad eest võidelnud Eve Naanuri ütles, et oli Tallinna mängijatelt sellest kuulnud alles esmaspäeval. Ta sooviks politseilt mehe kohta rohkem infot, et teaks edaspidi valvel olla ja teda jäähalli mitte lasta. 

Paar hokivarustusega seotud vahejuhtumit on jäähallis ka varem aset leidnud. Näiteks on koolilapsed loopinud uisutundide ajal hokimeeste asju laiali ning hokimeeste riietusruumi on läbi akna tühjendatud pulberkustuti. Kas need kaks seika on omavahel seotud, Naanuri ei tea. Nüüd hoitakse hokimeeste varustuse ruumi lukus, esimene boks on aga endiselt lahti. «Võistluste ja turniiride ajal ei ole minu teada midagi varastatud,» ütles Naanuri.

Märksõnad

Tagasi üles