Tammsaare paneb looduse raamatus lõhnama

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Anton Hansen Tammsaare oskas oma lehekülgedele loodust pikkida. Seda, kuidas lõhnab suvine viljapõld, õhkub isegi «Tõe ja Õiguse» filmivõtetelt tehtud fotost.
Anton Hansen Tammsaare oskas oma lehekülgedele loodust pikkida. Seda, kuidas lõhnab suvine viljapõld, õhkub isegi «Tõe ja Õiguse» filmivõtetelt tehtud fotost. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

​Sohu uppunud hobuste asemel leiab kraavist hobujõulisi. Põllutöö on asendanud pikkade päevadega kontoris. «Ajad on teised, inimesed endised,» on öelnud kirjanik Anton Hansen Tammsaare, kelle huvid ja lai silmaring tegid temast isiksuse, kes oskas end väljenduda peaaegu igal teemal. Hiinas käimata suutis ta kirjutada riigist põneva ja hariva jutustuse.

Tammsaare töid uurinud botaanik ja loodusajakirjanik Ann Marvet ütles mälestuspäeval, et kahtlemata peegeldub kirjaniku loomingus tema lai silmaring, samuti lapsepõlvekodus kogetu.

Meenutage, palun, päris esimest käiku Tammsaare väljamäele.

Tulin siia esimest korda septembris 1956 kirjandusringiga. Olin siis abiturient. Olen Tartus sündinud ja kasvanud, aga sellest käigust sai alguse minu kiindumus Kõrvemaa vastu.

Tagasi üles