P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Terve maakond on hambaravihüvitisega kaetud

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Facebook
Comments
Täiskasvanute hambaravihüvitist saab Viljandimaal kasutada 12 kohas, millest pooled asuvad Viljandis.
Täiskasvanute hambaravihüvitist saab Viljandimaal kasutada 12 kohas, millest pooled asuvad Viljandis. Foto: Marko Saarm

​Kui veel aasta alguses leidus terve Viljandimaa peale vaid kolm hambaraviasutust, kes olid sõlminud haigekassaga täiskasvanute hambaravihüvitise lepingu – seejuures ükski neist ei asunud maakonnakeskuses –, siis praegu saab seda hüve kasutada 12 kohas, millest pooled tegutsevad Viljandis.

Haigekassaga on käed löönud kõik Viljandi suuremad hambaraviteenuse osutajad. Kui Viljandi Hambakliiniku süsteemiga liitumisest sai Sakala kirjutada juba veebruari algul, siis viimase kuu jooksul on sama teed läinud ka Dentes A&E ja Uku Hambaravi.

Nii Dentes A&E juhataja Kaur Kirjanen kui Uku hambaravi juhataja Viktoria Härmik ütlesid, et otsustamisel sai kaalukeeleks soov oma klientidele vastu tulla. Seda, et niisugune samm võiks aidata asutusel patsiente juurde võita, ei arvanud kumbki neist. Kui Kirjanen märkis, et neil on järjekorrad kogu aeg pikad olnud, siis Härmik viitas tõigale, et praeguseks on peaaegu kõik hambakliinikud haigekassa lepingupartneriks hakanud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles