Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kaugelt tulnud vabatahtlikud hakkavad Viljandimaal kirikut taastama

1 min lugemist
1873. aastal ehitatud väärika Lalsi maakivist kiriku seisukord on avariiline. Katus on aastaid läbi sadanud, puidust kandekonstruktsioonid osaliselt hävinud ning laed kohati alla kukkunud. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Mittetulundusühing Vanaajamaja jätkab eeloleval suvel rahvusvaheliste vabatahtlike abiga Lalsi kiriku katuse parandamist.

Tellijale Tellijale

Mittetulundusühing Vanaajamaja jätkab eeloleval suvel rahvusvaheliste vabatahtlike abiga Lalsi kiriku katuse parandamist.

Möödunud aasta kevadsuvel pidasid rahvusvahelised vabatahtlikud Lalsi kiriku juures restaureerimistalgud, mille käigus restaureeriti kellatorn, alustati nelitise katusekonstruktsiooni puitosade vahetamisega ning parandati soklit ja kivitreppi. 22 vabatahtlikku panustasid sinna rohkem kui 1000 töötundi. Pärast restaureerimistalguid parandasid spetsialistid katuse karniisi ja vahetasid kellatorni katuse­pleki. Talgud toimuvad ka tänavu 4.–9. juunini. Käesoleval suvel pannakse rõhku puidutöödele ja katusekonstruktsioonide vahetusele. Viljandimaale on oodata umbes kahtkümmet vabatahtlikku Eestist ja välismaalt.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto