Sisukord
Paberleht
Postimees

Lilleäri õitseb ja kondiitritel on käed tööd täis

2 min lugemist
Osaühingu Viljandi Piko lilleäris töötavad Jane Kruusmäe ja Merily Sankmann on täitnud letid värskete lilledega ning müügilauad on naistepäeval lookas. Valikust lähevad enim loosi tulbid ja roosid. FOTO: Marko Saarm

8. märts on tähtis päevakangelannadele ja kohalikele ettevõtjatele lilleäris. Nobedate näppude voor on tordiküpsetajatel.

Tellijale Tellijale

«Naistepäev on tõesti aastas see päev, mil kõige rohkem ostetakse. Ettevalmistused hakkavad kaks nädalat varem ning plaanid ja tellimused tehakse vähemalt pool aastat enne,» rääkis osaühingu Rikets Hulgi juhatuse liige Riina Hermlin. Tema sõnul on märtsikuu müügi poolest aasta parim. «Kuna antud päevaks tehakse väga pikalt ettevalmistusi, siis kindlasti ei saa arvestada kasumit kuu, vaid aasta lõikes,» selgitas ta.

Merle Ohak osaühingust Uku Lilled tõdes samamoodi, et naistepäev mõjutab lillepoe tööd oluliselt, sest tähtpäevaks varem ette tellitud kauba kogus on märkimisväärselt suurem. «See on kiire ja rõõmsalt töine päev, kui kliente ja tellimusi jagub hommikust õhtuni,» selgitas ta. «Võib väita, see on lisaks emadepäevale üks tähtsaim päev aastas, kui kliendid ostavad tavapärasest rohkem lilli,» lisas Ohak.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto