R, 30.09.2022

Poeetiline kingitus Eesti Vabariigile

Maret Tomson
, muusikaõpetaja
Poeetiline kingitus Eesti Vabariigile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval andis vabariigi aastapäeva nädalal Eestis viis kontserti. Ettekandele tuli pianisti enda looming, mis on kirjutatud Viljandis ning saanud inspiratsiooni Eestist.
Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval andis vabariigi aastapäeva nädalal Eestis viis kontserti. Ettekandele tuli pianisti enda looming, mis on kirjutatud Viljandis ning saanud inspiratsiooni Eestist. Foto: Maritta Anton

​Eesti Vabariigi sünnipäevaks on tehtud imepäraseid kingitusi: kes on meisterdanud hümnimasina, kes kudunud hiigelsuure sinimustvalge lipu, kes pakkunud sada tasuta taksosõitu. Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval kinkis vabariigile mitu heategevuslikku klaveriõhtut «Estonian Suite. Ood Eestile».

Üks kontsertidest leidis aset 22. veebruaril pärimusmuusika aida väikeses saalis, mis oli omapäraselt ümber sätitud: klaver asus ruumi keskel ja publik istus ringikujuliselt selle ümber. Saal oli väga hämar. Pianisti soov oli, et publik kuulaks ilma vaheaplausita ja silmad kinni, et klaverikeelte vibratsioon jõuaks häirimatult igaüheni.

Märksõnad
Tagasi üles