N, 8.12.2022

Nüüd järelvaadatav. Suurejooneline aastapäevaaktus Ugalas

Hans Väre
, peatoimetaja
Nüüd järelvaadatav. Suurejooneline aastapäevaaktus Ugalas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

24. veebruaril tegi Sakala otseülekande Ugalast, kus Viljandi linn korraldas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhuks kontsertaktuse. Kontsertprogramm koos seda raaminud intervjuudega on nüüd järelvaadatav.

Nii enne kui pärast aktust intervjueerisid Sakala ajakirjanikud Sigrid Koorep ja Karl-Eduard Salumäe peole tulnuid ning vahendasid nende mõtteid kontserdist, Eesti aastapäevast ja iseseisvusest. Toimuva ülesvõtmise ja videopildi edastamise eest hoolitses Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia videomeeskond.

Kontsertaktusel, kuhu kõik viljandlased olid kutsutud, astus lavale enam kui sajast inimesest koosnev esinejaskond. Suurtes koosseisudes sai näha Viljandi noorte sümfooniaorkestrit, muusikakooli tütarlastekoori ja Seasaare näitemängu seltsi. Kontsertaktuse saateansambli koosseisu kuulusid Kristo Joosep, Jaan Jaago, Sander Kahu ja Lauri Lüdimois. Lavale astuvad ka Peeter Jürgens, Karl-Vahur Vingisaar, Stefan Hein, Elar Vahter, Tanel Ingi ja Adeele Sepp. Kontserti konfereerisid Ugala teatri juhid Kristiina Alliksaar ja Ott Aardam.

Lisaks muusikalistele numbritele ja Viljandi aastapreemiate kätteandmisele oli lavastuses tähtsal kohal selleks puhuks filmitud lühifilmid, mille operaatoritöö ja režii tegi Taavi Arus, ning kandvates rollides astusid üles Tarvo Vridolin, Egon Nuter, Aarne Soro, Kaspar Velberg ja 94-aastane Viljandi elutöö preemia laureaat Karl Luht.

Ugala korraldusjuht ja aastapäevaaktuse projektijuht Heigo Teder arvutas, et kui sajale laval üles astunud esinejale liita kõik ülejäänud tehnilised taustajõud ja Viljandi linnakodanikest vabatahtlikud, kes videoklippides osalesid, ulatub kontserdi õnnestumisse panustanud inimeste arv kahesaja ligi.

Ugala teatri kokkupandud kontsertaktuse lavastusmeeskonda kuulusid lisaks eelnimetatutele lavastaja Tanel Ingi, stsenarist Gert Kiiler, muusikaline kujundaja Lauri Lüdimois, lavakujunduse autor Jaanus Laagriküll, koreograaf Oleg Titov, videorežissöör Taavi Arus, valguskujundaja Rene Liivamägi ja grimmikunstnik Merle Liinsoo.

Märksõnad
Tagasi üles