GALERII. Heimtalis peeti maha suurejooneline vastuvõtt

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna hommikul kogunes Heimtali koolipere üheskoos vallavanem Alar Karu ja veel teistegi nimekate kultuuritegelastega sealses väärikas mõisas tegutsevasse koolimajja, et pidada üheskoos maha kätlemistseremoonia, millele järgnes aktus. Lisaks sellele, et vastuvõtt oli korraldatud Eesti suure juubeli puhul, tegi selle eriliseks tõik, et üks kätlejatest oli kooli valitud president.

Kell 10 mõisahoone aatriumis alanud kätlemistseremoonial tervitasid kooliperet ja kohalikke kultuuritegelasi pikal vaibal Heimtali põhikoolis vabariigi aastapäevaks loodud Oma Riigi president Rait Ritson, direktor Eero Metsvahi ja Viljandi vallavanem Alar Karu.

«Oma Riik on üks õpilasesinduse vormidest. See on ka meie koolile uus asi. Idee oli läbi teha Eesti riigi loomine nii, nagu oli 100 aastat tagasi, ainult kooli kontekstis,» selgitas kooli huvijuht Eneli Rimpel. Ta lisas, et toimusid valimised ja loodi ajutine valitsus. «Nüüd on meil Oma Riigi president ning ministrid, näiteks kultuuri-, haridus- ja spordiminister, kes seisavad Heimtali õpilaste huvide eest.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles