Sisukord
Paberleht
Postimees

Edevus ja võõras elu meelitavad lavale

4 min lugemist
«Sõdalase» trupp. Taga (vasakult) Ülle Rõigas ja püstolrolli teinud Kersti Kobi, ees Arvo Lamp, Kersti Sillaots ja juhendaja Andres Linnupuu. FOTO: Ingel Vossmann-Treial

Mõni leiab, et kogu elu on üks suur teater. Mõnele jääb sellest väheks ja isegi kultuurikantsis käimisest ei piisa. Himu teatri järele on suisa nii suur, et tuleb endal püünele ronida. 

Tellijale Tellijale

Õnneks on niisuguste kunstisõprade tarvis harrastusteatrid. Üks neist, EHH-Teater, tegutseb Abja kultuurimaja katuse all ja liidab endas inimesi väga erinevatelt elualadelt. Trupi ristiisa on praegune Abja kultuurimaja juhataja, kes kunagi ka ise harrastusteatris kaasa lõi. Kui omal ajal nime otsiti, olevat ta lausunud: «Ehh, kus meile meeldib teater!»

Selleks et kodus leiva peale võid ja vorsti oleks panna, peavad isehakanud näitlejad koolmeistri, karjäärinõustaja, raamatukoguhoidja, ehitusmehe ja isegi elektritarvikute müüja ametit. Kirju seltskond ühesõnaga. Juttu ajame trupi liikme ja eestvedaja Kersti Sillaotsaga, kelle argine ametinimetus on karjäärinõustaja.

28.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto