Ebatüüpilise välimusega popstaari isekas elu

Ebatüüpilise välimusega popstaari Phil Collinsi elust saaks hea dramaatilise filmi ja küllap see kunagi ka tuleb. Üks võimalus Collinsi raamatust osa saada on seda kuulata. Veidi üle kümne tunni kestva audioversiooni luges sisse autor ise ning asjatundjate hinnangul sai see nii hea, et näiteks New York Times arvustaski teost selle põhjal.

FOTO: Erakogu

Lauljal, trummaril, produtsendil, laulukirjutajal ja näitlejal Phil Collinsil on, mida meenutada. Samas, ega tal kerge ole olnud: korraliku pangakonto ja suure hulga fännide kõrval on aja jooksul tekkinud küllalt neid, kes vihkavad teda juba põhimõtteliselt, ning eks ka kuulsusel kui sellisel ole omad kõrvalmõjud.

Tellijale

Viimati, kui Collins teatas järjekordsest comeback’ist, algatati isegi korjandus, et ta ei peaks lavalaudadele naasma. Sellest ta oma biograafias ei räägi. Küll aga on biograafia hea võimalus näidata koht kätte nendele, kes on kunagi kahelnud tema mitmekülgses andes. Takkapihta saavad oma osa nii jälgid ajakirjanikud kui Hollywoodi ennasttäis tüübid. Õnneks ei ole ta autobiograafiat teinud siiski pelgalt musta pesu pesemiseks, vanade arvete klaarimiseks ja komplekside selgitamiseks.

Ja andekas on Phil Collins igal juhul. Nüüd näitab ta end ka täiesti arvestatava kirjanikuna. Tema debüütteoses, mille peategelane on ta ise, on piisavalt neid kohustuslikke elemente, mis teevad ühe raamatu haaravaks ja põnevaks.

Tagasi üles