Amet hakkas väljastama maamaksuteateid

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab tänasest maaomanikele maamaksuteateid. Kokku saadetakse välja 369 292 teadet 309 659 isikule. Ligikaudu 80 protsenti teadetest jõuab inimesteni e-kirja vahendusel, 8503 inimesele saadetakse info maksuteate kohta SMS-iga ning 53 337 inimesele saadetakse teade posti teel.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on amet viimastel aastatel püüelnud selle poole, et vähendada paberil edastatavate teadete hulka ja sellega seotud kulu. «Püüame leida alati inimestele sobivamaid kanaleid ühenduse võtmiseks, et vajaminev info oleks aegsasti ja hõlpsasti kättesaadav, ning selleks kutsume inimesi üles eelistama elektroonilisi kanaleid ja e-maksuametis/e-tollis oma andmeid uuendama, et teated kohale jõuaksid,» rääkis Liivamägi.

Lühisõnumi ja e-postiga teateid hakkas amet välja saatma reedel, paberil maamaksuteated peaksid adressaatidele kohale jõudma 15. veebruariks.

Lühisõnumiga saavad maamaksuteate need isikud, kes eelmisel aastal esitasid füüsilise isiku tuludeklaratsiooni elektrooniliselt ning kes on märkinud kontaktidesse oma mobiiltelefoni numbri, aga mitte e-posti aadressi. SMS-i sisus on info maamaksuteate koostamise kohta e-maksuametis/e-tollis. Teate täpsema sisuga tutvumiseks peab e-maksuametisse/e-tolli sisenema ja seal teate avama.

Kuni 64-eurone maamaks mis tahes omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb sel aastal tasuda ühekorraga 2. aprilliks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 2. aprilliks vähemalt poole, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda 1. oktoobriks.

Liivamägi tuletab meelde, et ka tänavu on maksumaksjal võimalik jätta osa tulumaksu tagastuse summast maamaksu katteks. «Ja kui tuludeklaratsiooniga on kõik korras, tagastame ülejäänud tagastamisele kuuluva tulumaksu tavapärases tempos.»

Maamaksuteadetega seotud küsimuste puhul palutakse pöörduda maksu- ja tolliametisse, helistades infotelefonil 880 0810 või saates kiri aadressil info@emta.ee. Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega palutakse pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Tagasi üles