T, 5.07.2022

Posti tänaval tähistati vabariigi juubelit ajarännakuga

Martti Reinet
, reporter
Posti tänaval tähistati vabariigi juubelit ajarännakuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Juhan-Mart Salumäe kehastus sajanditaguseks Viljandi linnapeaks Gustav Taltsiks, kes deklameeris rahvale iseseisvusmanifesti.
Viljandi gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Juhan-Mart Salumäe kehastus sajanditaguseks Viljandi linnapeaks Gustav Taltsiks, kes deklameeris rahvale iseseisvusmanifesti. Foto: Marko Saarm

Eile võeti Eesti Rahva Muuseumi ning ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi eestvedamisel Viljandis Posti tänaval ette ajarännak 1918. aasta veebruari. Eesti iseseisvumise taasesitamisest võttis osa üle saja õpilase.

Viljandi gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Juhan-Mart Salumäe selgitas, et 1918. aasta Eesti iseseisvusmanifesti ettelugemise taaslavastusega võeti läbi need meeleolud, mis valitsesid sada aastat tagasi. 

«Olustik oli kahtlemata ärev: kõik ei võtnud seda sõnumit vastu nagu üks mees. Seda oli ka lavastuses näha,» rääkis Salumäe ja märkis, et Saksa väed olid kohe tulemas ja seetõttu oli äärmiselt oluline kiiresti inimestele teada anda, et Eesti on iseseisev ja vaba riik. 

Märksõnad
Tagasi üles