Veel oma läbimurret ootav e-lugemine näitab sotsiaalmeedia mõjutusi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
E-raamatu hind on üldjuhul kolmandiku võrra odavam kui paberraamatu oma. On küll neid, kes loevad raamatuid ainult paberilt, ja neid, kes loevad ainult digiraamatuid, ent enamik kombineerib neid võimalusi ning kui kingiks ja säilitamiseks valitakse kindlasti paberraamat, siis lihtsalt lugemiseks on e-formaat väga teretulnud.
E-raamatu hind on üldjuhul kolmandiku võrra odavam kui paberraamatu oma. On küll neid, kes loevad raamatuid ainult paberilt, ja neid, kes loevad ainult digiraamatuid, ent enamik kombineerib neid võimalusi ning kui kingiks ja säilitamiseks valitakse kindlasti paberraamat, siis lihtsalt lugemiseks on e-formaat väga teretulnud. Foto: Tuulike Kivestu

Kui üha enamates eluvaldkondades tuntakse muret, et kõikvõimalikud nuti- ja virtuaalsed asjad tõrjuvad välja selle päris asja, siis e-raamatud paberil raamatutele ohtu ei kujuta. 

Õieti ei maksa e-raamatute puhul sõnast «oht» rääkidagi, sest nagu ütles Rahva Raamatu turundusjuht Ingrid Karell, ei taha tema üldse piiri tõmmata, kas loetakse paberilt või mõnest seadmest, sest iga lugev inimene on väärtus. Küll aga näeb ta e-raamatutel potentsiaali.

Praegu jääb nende müügikogus paberil ja kaante vahel raamatute omale küll kõvasti alla, kuid selle on muu hulgas tinginud asjaolu, et virtuaalsel kujul on Eestis raamatuid ilmunud veel vähe.

Tagasi üles