Vald leidis Raudna koolile uue ehitaja

Suurem osa Raudna põhikoolist on praegu ehitustanner ning mõisakool peaks laste tarbeks täielikult valmis saama järgmise õppeaasta alguseks.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Eesti üks suuremaid ehitusfirmasid töötab teist kuud Heimtalis asuva kooli kallal, et eelmise aasta septembriks valmima pidanud mõisakool tänavu septembriks valmis saada.

Aktsiaselts Nordecon võttis märtsis üle pooleli oleva Raudna kooli ehk Heimtali mõisa peahoone remontimise ning peab selle hiljemalt 2. septembril valmis kujul Pärsti vallale üle andma.

Ehitus läheb kallimaks

Esialgse lepingu kohaselt pidi maja valmis olema juba eelmise aasta septembris, kuid Pärsti valla juhid ja mõisahoone esimene ehitaja, aktsiaselts Remet läksid lepingu tõlgendamisel omavahel tülli ning vald otsustas lepingu ühepoolselt lõpetada.

Kui Nordecon kevadel töö üle võttis, sai ta endale ehitise, millest veerandi jagu oli küll valmis, kuid ka seda tuleb osaliselt parandada. Küsimusele, kui kalliks ehitus vallale läheb, vastas vallavanem Erich Palm: «Väga kalliks!»

Vaidlused eelmise ehitajaga ning remondi venimine tähendavad Pärsti vallale kogu ehituse olulist kallinemist. Remet pidi mõisa korda tegema 1,17 miljoni euro eest ning firmale maksti tegelikult välja ligi 595 000 eurot.

Nordeconile on Pärsti vald nõustunud maksma 1,14 miljonit eurot. Seega läheb töö Pärsti vallale maksma 1,73 miljonit. Sellele lisandub klassiruumide sisustusele kuluv summa, mis pole praegu teada.

Eelmise suve lõpul tellis Pärsti vallavalitsus Heimtalis tehtud tööde ekspertiisi ning jaanuaris, kui asjatundjate arvamus oli teada, kinnitas Erich Palm, et valla palgatud advokaadid valmistavad ette dokumente Remetiga kohtusse minekuks.

Toona ütles vallajuht, et Remetilt nõutakse välja vallale tehtud kahju ning seda arvutades lähtutakse printsiibist, et hüvitise eest peab olema võimalik taastada kahju tekitamisele eelnenud olukord.

Vald pole kohtusse läinud

Tänaseks polnud Pärsti vald Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Kristi Tamme sõnul kohtule hagi esitanud. Seda pole teinud ka ehitusfirma Remet, kelle müügidirektor Andres Neemre leidis jaanuari keskel, et hoopis Pärsti vald on Remetile võlgu.

Pärimise peale, kas ja millal kavatseb Pärsti vald kohtu poole pöörduda, teatas Erich Palm, et sellele küsimusele ei saa vastata. Vastuseta jäi ka palve selgitada, miks Remetiga seonduvat vaidlust valgustada ei saa.

Raudna kooli sadakond last on kaks aastat õppinud osaliselt mõisahoone selles tiivas, mille Remet eelmise aasta hakul korda tegi, ning kasutusel on olnud ka naabruses asuvasse ringtalli rajatud õppehoone. Palmi hinnangul on kool tavapärasest kitsamates oludes hästi hakkama saanud.

Tagasi üles