Ugala laval võtavad võimust lillelapsed

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uuslavastuses kehastavad 70-ndate hipisid Klaudia Tiitsmaa ja Ott Aardam.
Uuslavastuses kehastavad 70-ndate hipisid Klaudia Tiitsmaa ja Ott Aardam. Foto: Heigo Teder

EV 100 teatrisari «Sajandi lugu» jõuab aina lähemale tänapäevale. Veebruar on pühendatud aastakümnele 1970–1980. Laupäeval, 3. veebruaril esietendub Ugala ja R.A.A.A.M-i koostöölavastus «Hipide revolutsioon», mis võtab käsile seitsmekümnendad ja hipikultuuri. Venemaalt pärit lavastusmeeskonna on kokku pannud R.A.A.A.M-i eestvedaja Märt Meos, mängivad Ugala näitlejad.

Publiku ette jõuab hullumeelne reis 1970. aastatesse, mis räägib nõukogude Eesti hipidest, kes otsustavad minna kukutama kurjuse riiki Nõukogude Liitu. Näidendi aluseks on Vladimir Wiedemanni autobiograafilised teosed «Maagide kool» ja «Püha Kaljukitse radadel», Tiibeti surnute raamat ning Eesti ja ülejäänud Nõukogude Liidu hipide mälestused. Lavakujunduses on oma koha leidnud seitsmekümnendate ajastule iseloomulikud kujunduselemendid, mööbel ning kostüümid, mis valdavalt pärinevadki sellest kümnendist. Lavastuses teeb kaasa peaaegu kogu Ugala trupp ning peaosalist Lennonit kehastab Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam.

Märksõnad

Tagasi üles