Sisukord
Paberleht
Paberleht

Sada auku ja paar pauku ehk Ühe kalalkäigu anatoomia

7 min lugemist
Kui amatöörid lõdisesid, siis vilunud kalamees pühkis laubalt higi ega pidanud paljuks puuraugu kõrvale põlvili lasta. FOTO: Marko Saarm

Juba ürgsetest aegadest saadik on mehe ülesanne olnud perele toit lauale muretseda. Ennemuiste haarati oda ja tormati ummisjalu mammuti poole, nüüd on küti abivahendiks püss. Mida aga teha siis, kui te ei suuda aasal kepslevat kitsekest sihtida või, veel hullem, kukkusite relvaloa taotlemisel haledalt läbi? Siis tuleb hakata kalameheks. Lihtne!

Tellijale Tellijale

Et Sakala meeskonna esimesed katsetused suurema fopaaga ei lõpeks, palume nõuandeid jagama ja kätt hoidma Eesti ühe kõvema harrastuskalastaja Igor Naela alias Ixa. See on mees, kellele kalapüük on kogu elu. Ilma liialdamata. Teisipäevast laupäevani juhendab ta suuremaid ja väiksemaid tegijaid kalastuskaupluses ning kui selle ukse selja taga kinni lööb, tuiskab täies varustuses mõne veekogu kaldale.

Aastatega on vägilase mõõtu mees omandanud isemoodi superstaari staatuse: ta peab ülipopulaarset kalastusblogi, jagab nõuandeid kalastussaadetes ja -ajakirjades ning tema ukse taga on silmapiirini vonklev järjekord tüüpidest, kes kõik tahaks temaga koos kalale minna. Sest Ixa teab, mida kalad mõtlevad. Kaladel omakorda pole Ixa mõtetest halli aimugi ja see tähendab, et kui tema ligiduses mõni kala sulpsu lööb, siis varem või hiljem ta tolle ka kätte saab.

18.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto