Traagilises liiklusõnnetuses hukkus Viljandimaa bussijuht

Veokile tagant otsa sõitnud bussis sai juht nii raskelt viga, et suri haiglas. FOTO: Kaspar Pokk / Kanal 2

Väga keerulistes liiklusoludes sõitis Tallinnast Viljandisse teel olev liinibuss kolmapäeva lõuna ajal Ardus kokku veokiga. Bussist välja lõigatud juht suri haiglas, kiirabi viis sündmuskohalt ära neli viga saanud sõitjat.

«Ta oli Viljandimaa inimene ja olnud meie firmas ametis väga pikka aega,» nentis Hansa Bussiliinide Viljandi regiooni juhataja Madis Lepp, kes 71-aastase bussijuhi surmast kuulis ajakirjanikult. 

Nelja haiglasse viidud sõitja elu esmase info kohaselt ohus ei ole. Sündmuskohal vaatas kiirabi üle veel 12 inimest.

Tellijale Tellijale

Bussis oli Lepa andmetel pisut üle 30 inimese. 23 piletit oli ostetud eelmüügist ja kümmekond piletit müüs bussijuht enne teeleasumist. Pärast õnnetust lahkus osa sõitjatest omal käel ning kohalejäänud võttis peale 45 minutit hiljem Tallinnast Viljandi poole startinud buss. Liiklus oli õnnetuse tõttu ümber suunatud ja bussil kulus arvatust rohkem aega, et õnnetuse läbi teinud sõitjad peale võtta. Seetõttu hilines ta Viljandisse jõudmisega.

Hansa Bussiliinidele, mis on välja kasvanud Viljandi bussipargist ja Mulgi Reisidest, oli see üks ajaloo raskemaid õnnetusi. Ligi 20 aastat tagasi oli bussifirmal avarii, milles üks inimene sai surma. 

22.10.2021 24.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto