Sisukord
Paberleht
Postimees

Ministrid peavad aastapäeva eel Viljandis nõu

1 min lugemist
Peaminister Jüri Ratas (paremal) ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Eesti Vabariigi aastapäevanädala neljapäeval, 22. veebruaril ei pea valitsus istungit Tallinnas Stenbocki majas, vaid Viljandis.

Valitsuse meedianõunik Kateriin Pajumägi selgitas, et väljasõiduistung Viljandisse on seotud riigi sajanda aastapäeva tähistamisega. Kus istungit peetakse, pole tema sõnul veel otsustatud.

EV 100 juhtrühma esimees Toomas Kiho täpsustas, et kuna 22. veebruaril mälestatakse kunagisi riigijuhte ning tähtsamaid rahvusmonumente, ent paljud omaaegsed võtmetegelased on Viljandimaal sündinud, oli loogiline korraldada ka valitsuse istung Viljandis.

Tellijale Tellijale

Sünnipäevanädalal on üritusi üle Eesti. Kui esmaspäeval marsitakse Tallinnas kaitseväe orkestri saatel kohast, kus sada aastat tagasi kogunes esimest korda iseseisvusmanifesti koostanud Päästekomitee, Eesti Panga majja, kus esitletakse kaheeurost juubelimünti, siis teisipäeval ollakse juba Haap­salus. Seal avatakse lipuväljak ning peaminister Jüri Ratas annab Läänemaa ühisgümnaasiumis üle riigi kultuuri- ja teaduspreemiad.

Kolmapäev on Narva-keskne. President Kersti Kaljulaid annab seal üle iseseisvuspäeva eel annetatud teenetemärgid, börsihoone keldris esitletakse EV 100 hõbe- ja kuldmünte ning on vabaõhuaktus ja noortekontsert.

04.08.2020 05.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto