Viljandimaa kõige kunstlumisemas paigas suusatada veel ei saa

Reede lõuna ajal Holstre-Polli vabaajakeskuses alanud lumetegu oli pühapäeva lõunaks jõudnud nii kaugele, et kahel kahuril tuli kilomeetri pikkusest ringis lumega katta veel paarsada meetrit.

«Teisipäeval saab ehk suusatada,» lootis Sakala suusaklubi juht Silver Koovit, kes lumevalmistamisel vabatahtlikult abis oli. Kahe traktori järele kinnitatud lumekahurid töötasid täiel võimsusel ning puistasid kunstlund otse rajale.

Tõhusaks muutus reedel alanud lumetegu alles laupäeva õhtul, sest enne oli miinuskraade väga napilt. Lumemeistrite seletusel oleks vaja vähemalt viit külmakraadi, et lumekahurid optimaalselt töötaksid. Vähemate kraadidega on küll võimalik lund teha, kuid see on väga energiakulukas ja seega kallis.

«Meil siin Holstre-Polliski on miinused üsna erinevad,» nentis Koovit. Pühapäeval kell 12.30 oli teineteisest vähem kui 200 meetri kaugusel asunud kahurite juures temperatuuri erinevus üks kraad. Staadionil olnud kahuri juures oli külma pisut vähem kui seitse kraadi, metsa ääres töötanud lumepuisturi juures oli näidik kaheksa miinuskraadi juures.

Kooviti sõnul oli pühapäeval väga hea ilm lume tegemiseks, sest tuult peaaegu polnudki ning midagi ei läinud kaotsi. Kui rada teisipäevaks valmis saab, siis saab seda Kooviti hinnangul kasutada päris pikka aega, sest kunstlumi sulab aeglaselt. Ja kui kilomeetrine staadioniring on lumega kaetud, siis võetakse kahuritega ette juba metsa alla jäävad lõigud.

Holstre-Polli vabaajakeskuses asuvad tõenäoliselt Viljandimaa kõige paremad suusarajad ning metsade vahel on võimalik valida paljude erinevate trasside vahel. Et aga viimastel aastatel pole looduslikku lund jätkunud, on saanud suusatada vaid kuni kahe kilomeetri pikkusel ringil, mis on kaetud kunstlumega.

Holstre-Pollis on sel kümnendil olnud ka aastaid, kui rahapuuduse ja külmanappuse tõttu polegi kunstlund tehtud.

Tagasi üles