Esimene ahven tuli jää alt pühapäeva lõuna ajal Laupäeval vajus inimene Viljandis läbi jää

FOTO: Elmo Riig

Paul Säärits istus pühapäeva lõuna ajal Holstre järvel. Vahetult enne ajakirjanikuga rääkimist oli ta järvest välja tõmmanud ühe kala ja kui ajakirjanik hakkas lahkuma, tuli konksu otse teinegi.

Viljandist kümne kilomeetri kaugusel asuva Holstre järve kaheksa sentimeetri paksusel jääl istunud Paul Säärits tõmbas oma aasta esimese ahvena jää alt välja pisut pärast keskpäeva. «Jää kannab juba kenasti, aga ettevaatlik peab olema. Eriti pealetulekul,» rääkis ta Sakalale.

Säärits ennast väga suureks talviseks kalameheks ei pea, aga võimalusel käib ta Holstre järvel kalastamas. Pühapäeval oli tema hinnangul selleks tegevuseks jää parajalt paks «Mul on Holstre lähedal maakodu. Ise olen Viljandist,» sõnas ta. Esimene ahvena lubas Säärits kassile anda.

FOTO: Elmo Riig

Holstre järve jää alt tõmmatud ahven.

Pisike Holstre järv külmub tavaliselt kiiremini ja paksemalt kui oluliselt suurem Viljandi järv. Reedel olid mõlemad järved veel osaliselt jääst lahti, aga pühapäeval olid kalamehed juba mõlema järvel.

Laupäeva pärastlõunal püüdis üks mees rannas uurida, kas jää on uisutamiseks piisavalt paks, kuid kukkus kaldast mõne meetri kaugusel läbi jää. Suurt kahju ta ei saanud, sest vesi polnud selles kohas kõrge, ja vaid jalad said märjaks. Hiljem tunnistas ta, et jää murdumine käis uskumatult kiiresti ning tal polnud aega reageeridagi.

Viljandi järvel igal talvel uisumaratoni korraldava kohaliku rattaklubi eestvedaja Kristjan Kivistiku sõnul tasuks Viljandi järvele minekuga veel oodata. «Kindlasti pole jää veel uisutamiseks piisav,» kinnitas ta. «Laupäeval oli 2–4 sentimeetrit jääd. Et jää inimest kannaks, oleks vaja ikka vähmalt seitset sentimeetrit,» selgitas ta.

Kristjan Kivistiku sõnul tasuks oodata veel paar päeva ning ehk teisipäevaks on jää juba piisav, et järvele uisutama minna. Kuu lõppu ehk 28. jaanuarile kavandatud Mulgi uisumaratoni silmas pidades oli Kivistik väga optimistlik. «Tundub, et kõik sujub väga hästi ning selleks ajaks on järvel jää väga hea,» rääkis ta ilmaprognoosile toetudes.

Tagasi üles