Vanglas kaasvangi ja valvurit peksnud mees püüdis ärandada 13 autot

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaks Viljandis tegutsenud meest ärandasid või lõhkusid pooleteise kuu jooksul 13 autot.
Kaks Viljandis tegutsenud meest ärandasid või lõhkusid pooleteise kuu jooksul 13 autot. Foto: Eero Vabamägi

Kaks 20-aastast meest murdsid sügise hakul pooleteise kuu jooksul ärandamismõtetega sisse 13-sse autosse. Ära viia õnnestus neil seitse autot, siis sõitsid mehed autoga lihtsalt öösel ringi ja jätsid selle hiljem kuhugi maha.

Kokku tegid nad autoomanikele ligi 4500 eurot kahju ning nüüd peab üks meestest olema viis kuud trellide taga, teine pääses tingimisi vangistusega.

Karmima karistuse saanud Kristo Pajumägi on noorusele vaatamata juba kaheksa korda kriminaalkorras süüdi mõistetud ning seekord määras kohtunik talle pooleteise aasta pikkuse vangistuse, aga sellest tuleb tal reaalselt vanglas veeta vaid viis kuud. Pajumägi hakkas Viljandis autodesse murdma mullu 31. augustil ehk vaid paar nädalat pärast Viru vanglast pääsemist.

Esimesena püüdis ta varastada koos kaasosalise Rain Kogeriga Viljandis Raudtee tänavalt üht Volkswagen Golfi. Et aga autol polnud akut, tungisid mehed sisse kõrval olnud Mercedes-Benz Vitosse, et sealt aku varastada. Nad lõhkusid küll salongi vaheklaasi, aga akut kätte ei saanud.

Järgmiseks võtsid nad ette naaberkinnistul olnud Jeep Cherokee ja selle masina aku said mehed lõpuks kätte. Volkswagen Golf leiti järgmisel päeval kella 16 ajal ühe Viljandis asuva maja hoovilt.

Ärandajate must öö

Ööl vastu 5. septembrit püüdsid nad ärandada ühest Viljandi hoovist Toyota Celicat. Koos lõhuti küll autoukse lukud ja tagumine ukseklaas, kuid autot käima ei saadud. Järgmiseks püüdsid noored mehed käima saada üht Dacia Loganit ning Pajumägi üritas ebaõnnestunult kiviga purustada selle auto tagumist klaasi.

Kolmandana võtsid nad samal ööl ette ühe Volkswagen Passati, kuhu meestel õnnestus küll sisse murda, kuid peale aku nad sealt rohkem ei saanud, sest auto ei käivitunud. Öö vastu 5. septembrit oli ühtaegu must nii kahele Viljandis tegutsenud autovargale kui nelja auto omanikule, sest viimasena võtsid Pajumägi ja Koger ühiselt ette ühe Honda CRX-i. Ka see auto oli varaste jaoks liiga keeruline ning käima nad seda ei saanud.

Kaks ööd hiljem tegutsesid mehed jälle võõraste autode kallal. Seekord tungisid nad ühte aktsiaseltsi Viljandi Aken ja Uks territooriumile pargitud Ford Escorti. Sellega sõitid nad öö läbi ringi ning kella kümne ajal ennelõunal jätsid nad auto ühte Viljandi parklasse.

Seejärel möödus 20 päeva, kui Pajumägi ja Koger jälle auto ärandasid. Seekord võtsid nad üsna vana sõiduki VAZ 21061. Kolm päeva hiljem leiti see auto purukssõidetuna kraavist.

Ööl vastu 5. oktoobrit viisid mehed Viljandis ära ühe Audi A4 ning mõni päev hiljem ühelt autoremonditöökoja territooriumilt sõiduauto VAZ 2103. Mõlemad autod leiti päev hiljem mahajäetuna. Oktoobri keskel ärandasid nad Ford Transiti ja sõitsid sellega Valgamaale. Auto jätsid nad maantee äärde ning paar päeva hiljem ärandasid Tõrvast Daewoo Matizi.

Tõrva ärandamine jäi viimaseks

See ärandamine jäi tal viimaseks, sest nii Pajumägi kui Koger jäid autoga politseile vahele ning alates 18. oktoobrist on Pajumägi olnud vanglas.

Lisaks 13 auto ärandamisele või ärandamise katsele võtsid nad paarist autost lahkudes kaasa ka sinna jäetud asju. Neist ehk tähelepanuväärseim oli VAZ 2103-s olnud sigaretipakk Priima, mille hinnaks arvas omanik kümme eurot. Lisaks varastasid nad tollest Žigulist autoraadio ja pukseerimisköie.

Daewoo Matizist püüdsid aga Pajumägi ja Koger varastada Tupperware tordikarpi, kingi, ohutuskomplekti ja kütusepaagi korki.

Kohus karistas Pajumäge pooleteise aasta pikkuse vangistusega, kusjuures reaalselt tuleb tal vanglas olla viis kuud ehk märtsi keskpaigani. Koger sai karistuseks aasta pikkuse tingimisi vangistuse ehk tema trellide taha minema ei pidanud.

Ärandatud ja lõhutud autode omanikele peavad mehed kahepeale maksma 4337 eurot. Lisaks peab Pajumägi maksma 1085 eurot riigile kohtupidamise kuludeks. Kogeri summa on 660 eurot ja 50 senti.

Kakles vanglas

Kristo Pajumäe eelmine käik Viru vanglasse pidi olema kaheksa kuu pikkune, kuid vanglas olles see pikenes, sest ta peksis üht kaasvangi.

Ühel lõunasel jalutuskäigul läks Pajumägi vangla hoovis kallale teisele vangile ja peksis teda karguga. Selle eest karistas kohus teda kolme kuu pikkuse vangistusega.

Aga juba vanglast lahkudes oli Pajumäel alustatud järgmine kriminaalasi, sest ta suutis rusikatega rünnata üht valvurit ja talle marrastusi tekitada. See juhtum seoti kohtus ärandamistega ning seetõttu sai Pajumägi ka oluliselt karmima karistuse kui tema kaasosaline.

Varem on Pajumäge kohtus süüdimõistetud vägivallakuritegude, varguste, süütamise ja liikluskuritegude eest.

Tagasi üles