Viljandi õpetaja läheb Läänemaa suurimat kooli juhtima

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ain Iro on töötanud viimased viis aastat Viljandi gümnaasiumis matemaatikaõpetajana.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Viljandi gümnaasium peab lähema kuu aja jooksul leidma endale uue matemaatikaõpetaja, sest Ain Iro, kes praegu Viljandi noortele matemaatikat õpetab, asub veebruaris juhtima Läänemaa ühisgümnaasiumi.

Viljandi oli viis aastat tagasi esimene riigigümnaasium omasuguste seas ning nüüd on just siit koolist leitud direktor kahele suurele õppeasutusele. Eelmise aasta lõpul asus kunagine Viljandi gümnaasiumi õpetaja Urmo Reitav juhtima Paide riigikooli ning nüüd võitis Ain Iro Läänemaa ühisgümnaasiumi direktori konkursi.

Haridusministeeriumi teatel on Ain Iro olnud koolitööga seotud 20 aastat, millest suurema osa on ta töötanud matemaatikaõpetajana Jõhvi, Haapsalu ja Viljandi gümnaasiumides. Ta on olnud ka Haapsalu linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja, Jõhvi gümnaasiumi õppealajuhataja ja direktori kohusetäitja.

Ain Iro väärtustab kõrgelt oma praegust tööd Viljandis, sest on just siit saanud kogemuse riigigümnaasiumi õpetajana ja olnud osaline uue õppeasutuse koolikultuuri kujundamises.

Konkursikomisjoni kuulunud haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul paistis Ain Iro silma tugevalt õpilaskeskse lähenemisega. «Kõik komisjoni liikmed olid otsuse suhtes üksmeelsed,» ütles Trummal.

Komisjoni kuulusid lisaks haridus- ja teadusministeeriumi esindajatele ka Haapsalu aselinnapea, Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilasesinduse liige ja Võru gümnaasiumi direktor.

Ain Iro näeb koolielu otsuste tegemisel suurt rolli õpilasesindusel ja peab oluliseks, et õpilased saavad kaasa rääkida nii õpikeskkonna kui ka õppekava teemadel. «Õpetada tuleb nii, et õpitakse ning õpetaja peab leidma selleks sobiva viisi, varieerides erinevaid meetodeid ja vahendeid. Tahan anda kõik endast oleneva, et õpilaste soov õppida säiliks kogu kooliaja jooksul,» ütles Ain Iro.

Ta hakkab Haapsalus asuvas koolis tööle kuu aja jooksul.

Tagasi üles