Vanglas kaasvangi ja valvurit peksnud mees püüdis ärandada 13 autot

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaks Viljandis tegutsenud meest ärandasid või lõhkusid pooleteise kuu jooksul 13 autot.
Kaks Viljandis tegutsenud meest ärandasid või lõhkusid pooleteise kuu jooksul 13 autot. Foto: Eero Vabamägi

Kaks 20-aastast meest murdsid sügise hakul pooleteise kuu jooksul ärandamismõtetega sisse 13-sse autosse. Ära viia õnnestus neil seitse autot, siis sõitsid mehed autoga lihtsalt öösel ringi ja jätsid selle hiljem kuhugi maha.

Kokku tegid nad autoomanikele ligi 4500 eurot kahju ning nüüd peab üks meestest olema viis kuud trellide taga, teine pääses tingimisi vangistusega.

Karmima karistuse saanud Kristo Pajumägi on noorusele vaatamata juba kaheksa korda kriminaalkorras süüdi mõistetud ning seekord määras kohtunik talle pooleteise aasta pikkuse vangistuse, aga sellest tuleb tal reaalselt vanglas veeta vaid viis kuud. Pajumägi hakkas Viljandis autodesse murdma mullu 31. augustil ehk vaid paar nädalat pärast Viru vanglast pääsemist.

Esimesena püüdis ta varastada koos kaasosalise Rain Kogeriga Viljandis Raudtee tänavalt üht Volkswagen Golfi. Et aga autol polnud akut, tungisid mehed sisse kõrval olnud Mercedes-Benz Vitosse, et sealt aku varastada. Nad lõhkusid küll salongi vaheklaasi, aga akut kätte ei saanud.

Tagasi üles