Tartu teatris näeb tulevikuromanssi

FOTO: Heikki Leis

Teatrilaval maadlevad nüüdisaegsed inimesed probleemidega, mis meid tõenäoliselt ennustatavas tulevikus ees ootavad.

Vanemuise teater mängib täna õhtul suures saalis Siret Campbelli romantilist ulmelavastust «Beatrice».

Lavastus vaatab tulevikku ja uurib meeleliselt haaravas vormis elu mõnekümne aasta pärast, mil tehnoloogia areng annab inimkonnale aina uusi ja efektiivsemaid võimalusi nii igapäevaeluks kui meelelahutuseks. Kes siis ei tahaks elada paremini, mitmekülgsemalt ja kauem?

Miski, millele on lahendust otsitud aegade algusest saadik, on surematus. Kas tehnoloogia leiutab peatselt ka selle eliksiiri, mis paneb kaduma meie suurima hirmu ja elumõnu takistaja?

Lavaloo tegelased ei ole leiutajad ega superkangelased, nad ei reisi seni avastamata planeetidele ega hoia laserrelvi. Tom ja Kristi on tavalised inimesed, kes püüavad elada oma elu ja teineteist armastada. 

Hetkel, kui nad kaotavad kõik, on siiski lahendus, kuidas see tagasi saada. Tuleb Beatrice ja elu võib jätkuda. Saabuv uus elu on aga midagi enneolematut ja sellega hakkama saada polegi nii lihtne.

Oktoobris esietendunud lavastuse on publik hästi vastu võtnud. Ain Mäeotsa lavastuses mängivad Priit Strandberg, Kärt Tammjärv, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Linda Kolde, Liina Tennosaar, Karol Kuntsel, Silver Kaljula ja Nora Ann Lunge või Eliise Mustkivi. Täna algab etendus Vanemuise suures majas kell 19.

Tagasi üles