Noored pärimusmuusikud on oodatud võistlema

FOTO: Andreas Reili / folk.ee

Noorte pärimusbändide võistlust korraldatakse teist korda.

Märtsi lõpuni saab end kirja panna Viljandi pärimusmuusika keskuse väljakuulutatud noorte pärimusbändide konkursile. Osalema on oodatud kõik alla 26-aastastest muusikutest koosnevad pärimusmuusikat viljelevad ansamblid. 

Noorte pärimusbändide võistlust korraldatakse teist korda ning eelmise aasta põhjal ootab korraldusmeeskond tihedat konkurentsi. Peaauhind on ahvatlev võimalus anda täispikk kontsert 26. Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis ning 500 euro suurune stipendium, mis puhub noortele tuult tiibadesse. 

Finaalkontsert on 19. aprillil pärimusmuusika aidas, kus noored saavad suurel laval rahvale oma muusikat tutvustada ja konkurentidega rinda pista. Ka üksikud muusikud saavad spetsiaalse registreerumisvormi abil endale ansambli.

«Eelmise aasta põhjal võin öelda, et pärimusmuusika tulevik on põnevas arengufaasis. Ootan juba huviga finaalkontserti, et näha, millised koosseisud on viimase aastaga muusikamaastikule juurde tekkinud,» sõnas pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa.

Konkursi korraldaja Merike Paberits lisas, et noortele on kindlasti motiiviks võimalus esineda festivali põhiprogrammis, aga vahest magusamgi on ühiselt musitseerida ja uusi muusikalisi maailmu avastada.

Registreerumisvorm on avatud 31. märtsini. Oodatakse, nagu öeldud, nii üksikuid noori, kellest panna kokku uus pärimusbänd spetsiaalselt pärimusbändide võistluseks, kui ka kõiki juba tegutsevaid ansambleid. 

Tagasi üles