NÄDALA REKORD. Tallinna ja tagasi

FOTO: Marko Saarm

Reti Joandi

​Tallinlanna Tiina Kapten ja viljandlanna Reti Joandi tõmbasid ööpäeva vältel kahe peale sõudeergomeetrit enam-vähem sama palju, kui tuleb läbida selleks, et sõita Viljandist Tallinna ja tagasi: 330,442 kilomeetrit. Nii et kui ergomeetril rassides oleks võimalik maad mööda edasi liikuda ja Tiina Kapten oleks ettevõtmise nimel Viljandisse tulnud, ei oleks Reti Joandil olnud tarvidust pühapäeval rongiga kodulinna sõita. Kuid siis ei oleks treeningukaaslased ja sõbrad saanud vaksalis maailmarekordi omanikku vääriliselt vastu võtta.

Nimelt tähistavad noodsamad 330 442 meetrit uut maailma tippmarki. Vana sai löödud enam kui 20 kilomeetriga. Sealjuures kuuluvad mõlemad naised vanuseklassi 40+, mille senise rekordi purustasid nad rohkem kui 50 kilomeetriga.

Reti Joandi tulemus on seda märkimisväärsem, et kui Tiina Kapten on omavanuste paljukordne Eesti sisesõudmise meister, siis tema kokkupuude selle alaga on veel üsna lühike. Enne starti tunnistas kolme lapse ema naljatamisi, et temale on see proovikivi, mille võib vabalt paigutada rubriiki «Keskeakriis».

Tagasi üles