Oja koolis õpetatakse ilma loata neljanda klassi materjali

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Oja kool tegutseb Ingeri majas. Ministeerium tuvastas seal järelevalve käigus suure hulga puudusi. Tahvlil on vaid osa neist, mis tuleb etteantud tähtajaks kõrvaldada.

FOTO: Marko Saarm; Peeter Kümmel /montaaž

​Haridus- ja teadusminiseeriumi riikliku järelevalve tulemustest selgus, et üheksa õpilasega Oja koolis oli kolm last kolmandas klassis teist korda, sest koolil pole tegevusluba neljanda klassi õppesisu õpetamiseks. 

Et 2015. aastal Viljandis tegevust alustanud Oja koolile on antud tähtajaline tegevusluba viia õppetööd läbi vaid esimeses kooliastmes ehk kuni neljanda klassini, oli kool teist korda kolmandas klassis õppivate laste vanematele lubanud, et lastel aidatakse neljanda klassi materjali omandada ja kooli nõukogu võib otsustada viia õpilase kolmandast otse viiendasse. 

Haridus- ja teadusministeeriumi välishindamisosakonna asejuhataja Hille Voolaid märkis, et kuna koolil teises kooliastmes õpetamiseks luba pole, võib juhtuda, et kaks aastat kolmandas klassis olnud õpilased järgmisel aastal viiendasse siiski ei pääse. Sellele juhtis ta ka lastevanemate tähelepanu ja soovitas neil väga hoolsalt läbi mõelda, kuidas oma last sellisel juhul toetada.

Tagasi üles