Linn tahab kahe lasteaia remontimise järjekorda muuta

FOTO: Marko Saarm

Juhul kui Viljandi linnavolikogu kiidab linnavalitsuse plaani heaks, alustatakse Männimäe lasteaia remonti juba sel aastal, ehkki senine plaan on olnud teistsugune.

Viljandi linnavalitsus tahab lükata Mängupesa lasteaia hoone kapitaalremondi järgmisesse aastanumbrisse, et tänavu selle asemel hoopis Männimäe lasteaia korrastamist alustada.

Senine kavatsus oli vastupidine: kõigepealt Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppekoha remont ja siis Männimäe lasteaed. Nüüd on aga linnajuhid ümber mõelnud ning linnaeelarve eelnõusse vajalikud muudatused teinud.

Selleks, et tööde järjekord muutuks, peab linnavolikogu eelarve niisugusel kujul vastu võtma. Volikogu istung on 25. jaanuaril.

Et abi ei läheks raisku

FOTO: Marko Saarm

Madis Timpson

Viljandi linnapea Madis Timpsoni (pildil) juttu mööda selgus lähiaastate plaane vaadates, et kui kahe lasteaia tööd teises järjestuses ette võtta, saab tulemus kokkuvõttes parem. Kui tänavu Krõllipesa ulatuslikku remonti alustada, ei võimaldaks linna rahakott tema sõnul enne 2020. aastat Männimäe lasteaias midagi teha. See tähendaks aga, et tuulde lendab ligi 400 000 eurot keskkonnainvesteeringute keskuse kaudu saadud abiraha. Mõlema jutuks oleva lasteaia soojustamiseks antud toetus näeb nimelt ette, et need tööd peavad saama valmis 2019. aasta lõpuks.

«Niisiis oli meil kaalukausil, kas lükata ühe lasteaia ehitustööd natuke edasi või teist lasteaeda üldse mitte teha,» lausus Timpson.

Meeri sõnul lükkub Mängupesa hoone remondi algus edasi umbes pool aastat. Praegu koostatakse selleks projekt, mis valmib lootuste kohaselt aprilliks. Ehituseni jõutaks linnajuhtide hinnangul optimistliku prognoosi järgi septembris, kui aga ehitaja leidmiseks korraldatav hange peaks näiteks vaidluste tõttu venima, siis alles novembris.

Jaanipäev oleks parem

Viljandi majanduspoole abilinnapea Kalvi Märtin märkis, et ka septembris ehitust alustada poleks tegelikult kuigi hea, sest just sel ajal naaseb lasteaed suvepuhkuselt ja hoonet läheb tarvis.

«Loogiline oleks alustada jaanipäeva paiku, sest umbes sel ajal lasteaiahooaeg lõpeb,» tõdes ta.

Juhul kui volikogu kiidab eelnõu muudatused heaks, võikski Mängupesa kapitaalremont Märtini hinnangul tuleval aastal selle püha paiku pihta hakata. Madis Timpson avaldas seevastu Sakalaga suheldes lootust, et kas või mõningate ettevalmistustöödega õnnestub alustada juba kevadel.

«Lõppude lõpuks on ju iga päev arvel,» nentis linnapea.

Lähiaastatel loodab linn mõlemad lasteaiad täielikult renoveerida.

Kui Mängupesa kapitaalremondi algus lükkub edasi, jääb linnavalitsusel ühtlasi rohkem aega, et leida lasteaiale tööde ajaks ajutine asukoht. Kalvi Märtini sõnul on ettevõtjatelt võimalusi uuritud ning läbi on käinud variant kolida lapsed endisesse kutsekooli hoonesse, kuid otsust pole langetatud. Praegu on see küsimus ootel.

Tagasi üles