Eakate ujulabussi kohad on kinni mitu kuud ette

FOTO: Marko Saarm

Lisaks ujulale kiidavad Viljandi pensionäride liidu eakad Abja-Paluoja saunu ja istumisruumi, kus saab basseiniveerel puhata.

​Viljandi eakad on nii agarad saunatajad ja kümblejad, et kohaliku pensionäride liidu tellitud bussis, mis viib kuus paar korda Abja-Paluojale ujulasse, on kohad jupp aega varem kinni pandud.

«Mitte isegi kuu aega, vaid kui sinna minek on teada, siis juba terve kvartali jagu ette kinni pandud,» täpsustas Viljandi pensionäride liidu juht Jaak Värnik. 

Kui keegi uus tahab liituda, võib juhtuda, et saab bussikoha alles kevadeks. Ujulas käimise asju ajav Anne Järv tähendas, et tavaliselt on Abja-Paluojale minek tellitud kaks korda kuus, vahel ka kolm ja tõesti on neid kordi, kui kõik soovijad peale ei mahu. 

«Tahtjaid on ikka väga palju,» kinnitas Jaak Värnik. Ta rääkis, et kui nad paari aasta eest sedasi käima hakkasid, telliti veel 17-kohaline buss, nüüd aga minnakse juba 37-kohalisega. Ja tahtjaid oleks veelgi, kui buss suurem oleks. «Paar kohta on iga kord reservis ka, et kui tuleb ootamatuid inimesi juurde,» lisas ta. 35 kohta on alati broneeritud ning kui oleks ka 50-kohaline buss, poleks võimatu, et needki kohad saaksid täis. 

Abja ujula on Viljandi eakad Värniku sõnul valinud eelkõige seepärast, et lisaks basseinile saab seal mitmes saunas käia ja tagatippu veel mullivanniski, lisaks pääseb basseini trepist, mitte redelist. 

Tellitud bussi ja pundiga sõitmine sai alguse ühest tutvumiskäigust. «Läksime vaatama ja kohe oli buss täis,» tähendas juhataja ja lisas, et tema mõte kaldub juba praegu sinnapoole, et ehk peaks tõesti veel suurema bussi tellima. 

«Miks viia oma raha maakonnast välja, näiteks Pärnusse, kui oma maakonnas on bassein ja kõik olemas,» märkis liidu juhataja ja rääkis, et liiati on Abjas spaamõnusid kasutada mitu korda odavam kui suvepealinnas ning sõit sinna hulga lühem. «Siin on pool tundi sõitu sinna ja pool tagasi. Kaks tundi seal,» lausus ta.

«Nüüd ikka vaatad, et liinibuss käänab päris maja ette,» ütles Abja spordi- ja tervisekeskuse juhataja Imre Jugomäe ja lisas, et ta teab neid Viljandi eakaid küll, kes sellega tulevad. «Nemad on ikka silma jäänud ja kõige aktiivsemad käijad. Kuigi on ka teisi, kes grupiga tulevad, siis nemad käivad kõige korrapärasemalt.» 

Jugomäe rääkis, et kohe hooaja algul või ka poole aasta pealt, kui tunniplaan juhtub muutuma, saab see viljandlastega läbi räägitud. Siis otsitakse sobiv ja rahulik aeg. Praegu on see teisipäeval, mille esimeses pooles trenne pole. 

«Nad tulevad kohe, kui avatakse, nii kella ühest või kahest,» sõnas Jugomäe. 

Tagasi üles