Koogilõhnad kolisid Viiratsist Viljandi linna

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Varem Viiratsis tegutsenud osaühingu Magusatuba eestvedajad Merit Alas ja Kristi Veldemann ütlesid, et masstoodanguga võrreldes on nende trump individuaalne lähenemine. Kui klient soovib küpsetisse rohkem marju, teist moosi või vähem suhkrut – ikka saab!

Kui Sakala eile osaühingu Magusatuba isuäratavate lõhnadega täidetud uusi ruume uudistas, tõi püsikunde pererahvale soolaleivaks marineeritud seeni. Veel vanal aastal olid kondiitrid Viiratsis asjad kokku pakkinud, et maiasmokkade rõõmuks suuremale pinnale Viljandisse Männimäe laohoonesse kolida.

«Põhjus, miks Viiratsist ära kolisime, oli ruumipuudus,» ütles osaühingu Magusatuba üks eestvedajaid Kristi Veldemann. 

2013. aastal pani ta kondiitriärile aluse koos Merit Alasega, kuid praeguseks on kollektiiv kasvanud kuueliikmeliseks. Seetõttu võibki kondiitriäri aasta algusest leida Riia maantee 52c laohoone ruumidest, mis on paljudele tuttavad Vilmixi kunagise asukohana. 

«Kui Tallinnas on viimaste aastate trend kolida oma ärid tööstuspiirkondadesse, nii Koplisse kui Kalamajja, siis meie oleme ka moodsad ja kolisime Viljandi tööstuspiirkonda vanasse KEK-i hoovi Männimäe lõpus,» lausus Veldemann naljatades.

Tellimusi ka lahe tagant

Kondiitriäri teise eestvedaja Merit Alase sõnul ei tohiks ettevõtte asukoha muudatus kliente segada. «Nemad leiavad meid ikka üles,» arvas ta. Lisaks kohalikele inimestele on torditellijaid Tallinnast, Tartust ja Pärnust. «Ka Soome on meie küpsetisi kaasa viidud,» lausus Alas.

Esimese laarina tõsteti eelmisel laupäeval uutes ruumides ahjust välja martsipani-vaarikamuffinid. Kui aga Viiratsis ei pandud rõhku vitriinimüügile, siis uues kohas võib nii magusaid kui soolaseid ampse silmitseda ka klaasi tagant. «Viiratsis polnud vitriinil mõtet, aga linnas on rohkem liikumist,» selgitas Veldemann. «Vastlakuklite ajaks saame vitriini ikka kuklitega täidetud.»

Kohupiimast ei saa üle ega ümber

Kui uurida magusameistritelt, milliste toodetega nende kliendid suud enim magusaks teevad, kõlas vastuseks, et kohupiimast ei saa eestlased üle ega ümber. «Kohupiim on kindla peale minek,» tõdesid mõlemad kondiitriäri vedajad. 

«Juba algusest peale on hitt ka toorjuustu-vaarikatort,» sõnas Veldemann. 

«Siis veel kõiksugu muffinid ka,» lisas Alas.

Veldemann selgitas, et nad panevad suurt rõhku naturaalsele toorainele ning isegi kui see kallineb, jäävad endale kindlaks. «Me ei ole algupäraseid komponente hindade tõusu tõttu teistega asendanud – inimesed saavad aru, kui toorainet muudetakse,» selgitas ta.

Küsimuse peale, kuidas mõjutas kolimine kondiitriäri hinnakirja, tõdesid mõlemad eestvedajad, et esialgu jääb see samaks, kuid ajapikku võib muutuda.  

Olgugi et sättimist on veel küll, tõdesid tordimeistrid, et nad ei lase end sellest häirida ning töö jätkub täistuuridel. 

Tagasi üles