E, 11.12.2023

Ametlik surnu. Maavalitsuse viimased päevad

Margus Haav
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Mulle tuli just kiri, kus küsiti Viljandi maavalitsuse sisendit Eesti regionaalarengu strateegia 2017. aasta seirearuande koostamiseks,» teatab maavalitsuse arenguosakonna juhataja Kaupo Kase rõõmsalt ja vangutab pead. «Kuidagi absurdne olukord. Andsin sisendi siiski ära ja lisasin, et tegelikult on maavalitsus ametlikult surnuks kuulutatud.»

Teisipäeva ennelõunal põlevad tuled kõigis Viljandi maavalitsuse uhke ja põneva ajalooga maja akendes Vabaduse platsi ääres. Peaukse ees pühib autojuht Jaan Keerig, sinine nokkmüts peas ja valged kindad käes, maavanema ametiauto esiklaasilt vilunult lumeräitsakaid. Keerig oli majas ametis juba siis, kui seal polnud veel maavalitsust. Ta on sõidutanud taasiseseisvunud Eesti kõiki Viljandi maavanemaid.

Maavalitsuse kadumisse suhtub ta filosoofilise rahuga. Sellest on nii palju räägitud, viimaks on käes. Mis ikka. Uut tööd ei plaani ta enam otsima hakata ning kui autovõtmed on aasta lõpus üle antud, lubab alati heatujuline Keerig edaspidi puhkamisele pühenduda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles