P, 3.12.2023

Haiglasse tuleb hambaravi terviseministri sõnaga

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi haigla sõnul on mõte hakata hambaraviteenust osutama idanenud juba mõnda aega.
Viljandi haigla sõnul on mõte hakata hambaraviteenust osutama idanenud juba mõnda aega. Foto: Sille Annuk / Postimees

Viljandi haigla hakkab ministri nõudel hambaraviteenust osutama. See tähendab, et märtsis kaob Eesti kaardilt viimane maakonnakeskus, kus riiklikku hambaravihüvitist kasutada ei saa.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski nentis esmaspäeval riigikogus opositsiooni küsimustele vastates, et mõnel pool on tänavu juulist kehtivat hambaravihüvitist päris usinasti kasutatud, kuid maakonniti on pilt erinev.

«Näiteks Viljandi maakond – suur maakond, aga liitunud arste on niivõrd vähe, et hambaravihüvitist on kasutatud ainult 12 000 euro eest,» tõi minister välja. «See on ainuke maakonnakeskus, kus ei ole teenuse osutajat, ja see on ääretult kahetsusväärne. Sellest tulenevalt olen andnud Viljandi haiglale ülesande hakata järgmise aasta algusest hambaraviteenust osutama, et Viljandi inimesed saaksid seda teenust kasutada. Viljandi haigla juhatuse esimees on öelnud, et ta alustab selle teenuse osutamist järgmise aasta märtsist.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles