Asenduskodu lapsed ootavad jõulusoovide täitmist

Jõulud on paljudele lastele aasta kõrghetk

FOTO: Järva Teataja

 Üheksandat aastat järjest kogub SEB Heategevusfond kokku enam kui 900 jõulukingi soovi lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Detsembrikuu jooksul aitab fond «Jõulusoovide puu» projektiga leida head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita nende laste südamesoovid. Viljandimaa laste jõulusoovidega saab tutvuda siin

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi selgitab: «Iga jõulusoov on eriline, selle taga on omaette lugu. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.»

Näiteks üks Viljandimaa perekodus elav 3-aastane poiss unistab käepidemega prügiautost, see sobib hästi tema üldfüüsilise võimekuse arendamiseks ning 5-aastane poiss soovib autorada, et välja selgitada, milline auto on kõige kiirem. Samas peres ootab 6-aastane poiss tõukeratast, sest tema üldkehaline areng vajab toetamist ning tõukerattaga sõit arendab nii käte kui ka jalgade koordinatsiooni ja motoorikat. 6-aastane autistlik tüdruk unistab Spin Masteri mängust, mis arendab tähelepanu- ja keskendumisvõimet ja nii edasi.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus «Jõulusoovide puu» projekti kaudu, et täita vanemlikku hoolt vajavate laste unistusi valides soovide seast südamelähedane kingitus. Annetuse abil saab aidata täita ühe või mitme lapse kingisoovi.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kaubamaja vabatahtlikud pakivad need ära ningkingikotid saadetakse laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Annetajatel on võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse pandud. Lapsed saavad kingid jõulupühadeks kätte.

Triin Lumi tõdeb, et jõuluõhtul kingituste saamine on paljudele lastele aasta kõrghetk. Kuid aastas on 12 kuud ja unistused ei lõppe jõuludega. Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi. «Kutsume inimesi tegema ka niinimetatud pika vaatega jõulukingitusttehes püsiannetuse, sest järjepidev tugi on oluline – nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu me toetame oma laste unistusi aasta ringi. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades omandab haridust kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks ja muud sellist,» rääkis Lumi.

«Jõulusoovide puu» projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule, et leida head inimesed, kes aitaksid need unistused täita.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles