N, 7.12.2023

Lõviks maskeerunud Priit Toobal lustitab lapsi

Katariina Krjutškova
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõvikostüümi riietunud Priit Toobal oma koduõuel Viljandimaal Võlli külas.
Lõvikostüümi riietunud Priit Toobal oma koduõuel Viljandimaal Võlli külas. Foto: Marko Saarm

Ettevõtlusesse sukeldunud ekspoliitik Priit Toobal ei löö millegi ees risti ette. Enne jõule tõmbas ta koos oma matusebüroo töötajatega selga multifilmitegelaste kostüümid, et lõbustada Kildu jõulumaal õpilasi.

Üleeile pärastlõunal tegi bussitäis Tartumaa Vara põhikooli algklasside lapsi Kildul tutvust aediku taga seisvate hobuste ning ponidega.

Kohe astus ajakirjanike juurde reipal sammul lõvirüüs mees ja ütles: «Mina olen lõvi Leo!» Lähemal vaatlusel selgus, et see on endine Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Tema juhitava ettevõtte Kildu Grupp ja matusebüroo Rahula töötajad kandsid musta-valgekirju lehma, sookoll Shreki ning printsesside Fiona ja Elsa kostüüme. Kõik nad suhtlesid rõõmsalt lastega ning ka lapsed väljendasid heameelt jõulumaa loomade ja piparkookide üle.

Printsess Elsa kaunistas lastega kaminatoas piparkooke. Sealsamas kamina kõrval oli Toobali endisest elust jäänud mälestuseks 2013. aasta Keskerakonna valimisreklaamiga tikutops. Sellel ilutses 265 häält saanud kandidaadi Toobali portreefoto ning loosung «Töötab!».

Toobal väitis, et tunneb end ettevõtjaametis hästi. Ta lisas, et elu on endiselt üpris pingeline, kuid see on teistmoodi pinge. «Poliitikas oli palju mõttetuid intriige,» lisas ta.

«Lapsed, nüüd sooja kakaod ja kaneeliga rõngassaiasid sööma!» kamandas Toobal muu jutu vahele.

Kildu jõulumaal lapsi saatnud klassiõpetaja Ruth Pari sõnas, et lastele siin meeldib, sest nad näevad loomi. «Kuigi nad pole linnalapsed, pole paljudel siiski loomi kodust võtta,» ütles õpetaja.

Esmaspäeval tegevust alustanud jõulumaa võõrustab sel aastal Toobali sõnul ligi 700 õpilast Viljandi-, Jõgeva- ja Tartumaalt. Ühe õpilase külaskäik maksab kaheksa eurot, mis tähendab, et Kildu Grupp teeb jõulumaaga laias laastus 5600 eurot käivet.

Toobali sõnul osutus jõulumaa ootamatult menukaks ning ettevõtmist on kavas korrata ka järgmistel aastatel. «Otsest konkurenti siin lähedal polegi,» teatas ta.

Lilli looduskeskuse juht Ly Laanemets ütles, et on korra Toobali jõulumaa reklaami näinud, kuid Lillis pakutav programm on erinev. «Meil pole üksnes lõbustus, vaid pigem keskkonnahariduslik sisu, näiteks õpime tundma erinevate loomade jalajälgi,» rääkis Laanemets.

Teisalt märkis ta, et ka Lilli looduskeskuse talveprogrammis on muinasjutte, võlumist ja üllatusi. Seekordse Lilli looduskeskuse talveprogrammi kohad täitusid juba möödunud aasta veebruaris.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles