Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tantsumajas tähistatakse naistepüha kadripäeva

24. novembril, kadrilaupäeval on aidas tegutsevas Tantsumajas naistepüha tähistamine. FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

24. novembril on kadrilaupäev ja seetõttu on kõik huvilised oodatud kell 19 Viljandi pärmusmuusika aidas tegutsevasse Tantsumajja naistepüha tähistama.

Sel puhul annavad aidas tooni just naised ja neiud. Kadripäevale kohaselt lüüakse tantsu. Sel korral saavad selgeks Wales`i rahvatantsud, mis koosnevad sammudest ja liikumistest, mis ühendavad sõprus- ja seltskondi.

Tantsumajas pakuvad hääde külapidude meeleolusid kultuuriakadeemia muusikatudengid Elina Kasesalu, Kelly Veinberg, Lisette Kingsepp ja Regina Mänd Heino Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist. Pärimusmuusikud ja Mooste rahvamuusikakooli õpetajad Sille Ilves ja Martin Leamon (Eesti/Wales) õpetavad Wales`i seltskonnatantse, mis oma lihtsuses pakuvad tantsurõõmu ka neile, kes keerulisi tantsuvõtteid pelgavad.

Tantsumaja on Eesti pärimusmuusika keskuse loodud peoformaat, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab vahetult tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga ning õppida teadjate õpetusel tantsusammegi.

Tagasi üles
Back