46 linlast asusid vanalinna uue kortermaja vastu (1)

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi linnavalitsus andis oktoobris ehitusloa kortermaja rajamiseks Oru tänava äärde, praeguse Maaelu Edendamise Sihtasutuse villa kõrvale.
Viljandi linnavalitsus andis oktoobris ehitusloa kortermaja rajamiseks Oru tänava äärde, praeguse Maaelu Edendamise Sihtasutuse villa kõrvale. Foto: KAOS Arhitektid

46 viljandlast andsid allkirja linnavolikogule saadetud pöördumisele, milles nad väljendavad nördimust kortermaja Trepimäe nõlvale kavandamise vastu ning paluvad ehitusloa kehtetuks kuulutada.

Allkirjade kogumise algatanud vanalinna elanik Urmet Elmaste selgitas, et ta pole kindlasti vastu kortermaja ehitamisele. «Tühjale krundile ehitamine on loomulik, aga me tahame, et selle hoone välimust ja suurust muudetaks,» lisas ta.

Elmaste väitel ei kohanud ta kedagi, kes oleks selle kortermaja kerkimise pooldaja. «Inimeste meelsus oli väga üheselt selle maja vastu,» lisas ta. Volikogult paluvad vanalinna elanikud, et too arutaks linnarahvaga, milline hoone Oru tänavale rajada. «Iga muudatus teeb vanalinnale halba, aga tark muudatus on vähem kahjulik,» arvas Elmaste.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles