Keio Kits oli Tartu maratoni nobedaim eestlane

Keio Kits FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Täna peeti Lõuna-Eestis SEB 29. Tartu jooksumaraton. 23 km võistlusdistantsil olid klass omaette Etioopia võistlejad, kes hõivasid poodiumi kaks kõrgemat kohta. Rajarekordiga (1:11.38) võttis võidu Raji Assefa Worku ning teiseks tuli Abera Chane Lema (1:12.01). Parima eestlasena oli kolmas Keio Kits (1:16.34).

Teise koha pälvinud Abera Chane Lema sõnul on nad Eestis esimest korda ning tulid siia võitma.

Keio Kits ütles, et kindlasti on hea näha Eestis ka seda, kuidas muus maailmas jookstakse, ning tugev konkurents on tervitatav. Paraku ei olnud eestlastest täna etioopialastele vastast.

Naistest ületas finišjoone esimesena samuti Etioopiast pärit Etaferu Wodaj Temesgen (1:26.57), kes üldarvestuses võttis 22. koha. Talle järgnesid Annika Rihma ja Liina Luik.

Kaksikvõidu saanud Etioopia jooksjad asusid võistlejaterivi juhtima kohe algusest peale ning kasvatasid pidevalt oma edumaad. Nad noppisid vahefinišite võidud ja raja viimases osas panid ka omavahel jõuvahekorrad paika.

Kokku registreerus pühapäeval päikesepaistes peetud SEB 29. Tartu jooksumaratonile 3760 spordisõpra, kellest enam kui kaks tuhat pani ennast kirja 23 km jooksule.
 

Tagasi üles
Back