Järveäärse spaa idee ei meeldi naabritele põrmugi

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi järve ja eramajade vahel tahaksid linnajuhid näha tulevikus spaahotelli. Naabritele see mõte aga ei meeldi.
Viljandi järve ja eramajade vahel tahaksid linnajuhid näha tulevikus spaahotelli. Naabritele see mõte aga ei meeldi. Foto: Elmo Riig

Kaks aastat paberi peal Viljandi järve äärde kavandatud spaa ja veekeskuse loomine on jõudnud maavanema kätte ning järgmiseks kolmapäevaks kutsus ta ühe laua taha nii linnavalitsuse esindajad kui järveäärsed elanikud, kes ehitust sinna ei soovi.

Vaidlus inimeste ja linnavalitsuse vahel käib selle üle, kas detailplaneeringut, mis lubaks spaahotelli järve ja eramajade vahele jäävale tühjale maatükile ehitama hakata, tohiks vastu võtta. Vähemalt kahe Viljandi järve ääres oleva maja omanikud on oma õiguste kaitseks pöördunud advokaatide poole ning maavanem ongi kutsunud enda juurde läbirääkimistele juristid ning linnavalitsuse pädevad ametnikud.

Varem on spaa vastu olevad inimesed ja linnavalitsuse esindajad kohtunud aruteludel raekojas, kuid seal pole ühist meelt leitud. Linnajuhid sooviksid praegusele tühjale platsile, kus aastaid on treeninud vasara- ja kettaheitjad, lubada spaahotelli, mis suurendaks Viljandis turistide hulka. Ümberkaudsetele inimestele tähendaks suur hotell aga vaate kadumist järvele. Samuti suureneks nende hinnangul piirkonnas müra.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles