Kohus määras isale poja surma eest 538 töötundi

Sakala käis sündmuskohal järgmisel hommikul, siis olid traktor ja selle haagis õnnetuskohalt juba minema toimetatud. Jäljed olid siiski selgelt näha, kraavipervel vedeles aku ning kraavipõhi oli õline.

FOTO: Elmo Riig, Politsei

Päev pärast isadepäeva tunnistas Tartu maakohus 34-aastase isa kokkuleppemenetluses süüdi oma 12-aastase poja surma põhjustamises ettevaatamatusest, lisaks tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ja sõiduki süstemaatulises juhtimisõiguseta juhtimises.

Tellijale

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt lubas mees möödunud aasta 9. oktoobril Kolga-Jaani vallas oma 12-aastase poja juhtima registreerimata traktorit. Poeg kaotas traktori üle kontrolli ja sõitis sellega kraavi. Õnnetuse tagajärjel paiskus poiss traktorist välja ja hukkus sündmuskohal. Lubades liikluses keelatud traktorit juhtima oma lapseealise poja, põhjustas süüdistatav ettevaatamatusest tema surma.

Samuti süüdistati meest selles, et ta hoidis 2015. aasta sügisest oma elukohas üheraudset sileraudset püssi ja 34 sileraudse püssi padrunit, ilma et tal oleks olnud selleks vajalikku luba.

Tagasi üles